• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

DBA چیست ؟

مدیریت در فرآیند توسعه اقتصادی کشورها یکی از اهرم های قوی و محرک های اصلی توسعه است. پیچیدگی عصر حاضر و مدیریت پیچیدگی ها می طلبد که مدیران اجرایی دائم خود را به روز نمایند. مدیران ارشد به منظور سازگاری ثمربخش و رقابت پذیری دربازار می بایست علاوه بر تجارب مدیریتی، به دانش کاربردی و مهارتی در حوزه مدیریت نیز مجهز شوند. افراد شاغل در پست های مدیریتی که بدنبال راهی برای رسیدن به سطوح بالاتر در مسیر شغلی خود هستند، برای کسب دانش مدیریت و بروز کردن آموخته‌هایشان نیاز دارند در دوره  DBA ادامه تحصیل نمایند .

DBA حروف اول Doctor of Business Administration، به معنی دکتری مدیریت کسب و کار می باشد.  این دوره برای تربیت مدیران حرفه اي و آینده نگر که با کسب دانش و مهارت‌های مديريت کسب و کار مجهز شوند تا بتوانند در تدوين جهت‌گیرهای راهبردی و همچنين حل مسائل واقعي محيط كار موثر باشند.DBA در کشورهای غربی دوره ای شناخته شده و بسیار پرطرفدار و از جمله رشته های پر هزینه  برای مدیران بشمار می رود، ولی در ایران هنوز شناخته نشده است .

اين دوره بیش از مباحث نظری به موارد کاربردی و مهارتی می پردازد و به همین دلیل برای مدیران ارشد، مدیران‌اجرایی و مشاوران مناسب می باشد.

0 پاسخ به "DBA چیست ؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به سازمان مدیریت صنعتی گیلان می باشد .
X